Dutch Street Cup

“Welkom in de Schiehaven in Rotterdam”

By 30 March 2016 No Comments

Kom maar op! Jermain en Joshymar zijn er klaar voor. De twee jongens van het team uit Rotterdam heten alle andere teams welkom in het hol van de leeuw. In hún Rotterdam, waar zaterdag 2 april de tweede editie van de Dutch Street Cup 2016 wordt gehouden.

Dat wordt leuk, weet Jermain. Maar ook best spannend, vult Joshymar hem aan. ‘Want er staan waarschijnlijk wel een paar bekenden langs de lijn. Ik denk dat er iets meer druk op ligt nu we ‘thuis’ spelen’, verklaart hij. ‘Aan de andere kant,’ gaat Jermain verder: ‘We spelen op onze eigen grond. Ik train hier elke dag, dus kunnen we er ook ons voordeel uit halen. Maar oké, de verwachtingen zullen iets hoger liggen. We zullen het wel moeten laten zien.’

Debutanten
Het is voor de beide voetballers het eerste seizoen dat ze uitkomen in de Dutch Street Cup. Ze spelen in het team van het Leger des Heils uit Rotterdam. Joshymar zit net een paar weken bij het team. Jermain zit er al vanaf vorig najaar bij. Toch is het wennen in Eindhoven, waar het openingsevenement van de Dutch Street Cup 2016 werd gehouden. ‘Het is best intensief zo’n toernooi. Lichamelijk zwaar en mentaal best pittig,’ oordeelt Jermain. ‘Maar er zit veel positivisme in ons team, dat houdt je op de been.’

Negativiteit
Positivisme, het is net datgene dat Joshymar ook wel even nodig had in zijn leven. Zijn verleden, vertelt hij, is namelijk niet bepaald positief geweest. ‘Juist heel veel negativiteit, dus de Dutch Street Cup is voor mij sowieso alleen maar positief,’ ervaart Joshymar. ‘Hier spelen is heel belangrijk voor mij. Alleen maar negativiteit om je heen ben je op een gegeven moment wel zat. Hier ontmoet je nieuwe mensen die wellicht nieuwe vrienden worden. Het geeft mij rust, structuur en discipline. Dat miste ik vanuit mezelf.’

Jermain knikt instemmend. ‘Het is die vicieuze cirkel waar je uit moet stappen. En natuurlijk is dat wennen, want je hele dagpatroon verandert. Maar wel met een positieve insteek. Voor mij is het een uitlaatklep. Het geeft me vastigheid. Want weet je, het loopt niet altijd zoals het moet. Hier zie ik hoe je daar mee om kunt gaan. In het team leer je hoe je elkaar kunt helpen. Zo van: ‘we gaan er samen tegenaan’.

Kritiek
Natuurlijk wordt er wel eens gemekkerd, erkent Jermain. Maar, haast Joshymar te zeggen, je leert hier omgaan met kritiek en iedereen staat ook open voor opmerkingen van anderen. ‘Daar groei je ook in’, stelt Jermain vast. ‘Je leert mensen ook anders kennen op deze manier. Weet je, iedereen heeft zijn verhaal, maar ook zijn kracht. Dat kom je hier dagelijks tegen. En dat inspireert… tenminste mij wel!